ScoreIT

Events > National E Results 2016/2017 SUMMER POINT SCORE > National E

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
508 Costl-E
E BSC NSW Ken Wilson Various
521 The Fury
E BSC NSW Peter Nixey Murray Town
528 Escapee
E BSC NSW Geoff Gill Sarah McKay
531 Victor E
E BSC NSW David Alderton Tim Alderton
532 Miss Muffet
E BSC NSW Laurie Alderton Emily Alderton
537 Firewind
E BSC NSW Dennis Paton Peter Humphrey
555 Miss Tickle
E BSC NSW Rufus Harding R. Stevens
556 Petronella
E BSC NSW Will Jones Lucie Metlickova
557 Mister E
E BSC NSW Wilf Prest Chris Conolly
559 Miss Teak
E BSC NSW Jim Allen Sue Halloran

Total boats: 10

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
15-Oct
Race 2
22-Oct
Race 3
29-Oct
Race 4
12-Nov
Race 5
19-Nov
Race 6
26-Nov
Race 7
10-Dec
Race 8
17-Dec
Race 9
21-Jan
Race 10
4-Feb
Race 11
18-Feb
Race 12
25-Feb
Race 13
18-Mar
Race 14
25-Mar
Race 15
8-Apr
Race 16
29-Apr
Race 17
15-Oct
Drop Total
1 508
Costl-E
E
Ken Wilson
Various
BSC 1 2 2 3 2 2 1 4 3 4 2 1 1 2 2 2 6 10 30
2 521
The Fury
E
Peter Nixey
Murray Town
BSC 4 1 1 1 3 3 2 3 2 3 3 4 DNC
(11.00)
3 4 1 9 20 38
3 559
Miss Teak
E
Jim Allen
Sue Halloran
BSC 2 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
2 4 4 4 7 1 2 1 2 DNC
(11.00)
1 3 DNC
(11.00)
8 22 68
4 556
Petronella
E
Will Jones
Lucie Metlickova
BSC DNS
(11.00)
3 3 DNC
(11.00)
1 1 DNC
(11.00)
1 DNC
(11.00)
DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
3 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
2 22 102
5 537
Firewind
E
Dennis Paton
Peter Humphrey
BSC 3 DNC
(11.00)
4 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
3 5 DNC
(11.00)
1 4 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
1 DNC
(11.00)
10 22 108
6 555
Miss Tickle
E
Rufus Harding
R. Stevens
BSC DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
5 DNC
(11.00)
1 22 149
7 531
Victor E
E
David Alderton
Tim Alderton
BSC DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
2 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
4 22 149
8 557
Mister E
E
Wilf Prest
Chris Conolly
BSC DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
5 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
3 22 151
9 532
Miss Muffet
E
Laurie Alderton
Emily Alderton
BSC DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
6 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
7 22 156
10 528
Escapee
E
Geoff Gill
Sarah McKay
BSC DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
3 11 22 157

Number of races completed: 16 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF | Exlpination of the Handicap System

Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
15-Oct
Race 2
22-Oct
Race 3
29-Oct
Race 4
12-Nov
Race 5
19-Nov
Race 6
26-Nov
Race 7
10-Dec
Race 8
17-Dec
Race 9
21-Jan
Race 10
4-Feb
Race 11
18-Feb
Race 12
25-Feb
Race 13
18-Mar
Race 14
25-Mar
Race 15
8-Apr
Race 16
29-Apr
Drop Total
1 521
The Fury
E
Peter Nixey
Murray Town
BSC
NSW
3 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 1 DNC
(11.00)
1 3 1 14 18
2 508
Costl-E
E
Ken Wilson
Various
BSC
NSW
2 2 3 3 3 2 3 4 3 4 4 2 1 3 2 3 8 36
3 559
Miss Teak
E
Jim Allen
Sue Halloran
BSC
NSW
4 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
2 4 4 4 7 2 3 1 3 DNC
(11.00)
2 4 DNC
(11.00)
22 62
4 537
Firewind
E
Dennis Paton
Peter Humphrey
BSC
NSW
1 DNC
(11.00)
2 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
2 2 DNC
(11.00)
1 3 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
1 DNC
(11.00)
22 89
5 556
Petronella
E
Will Jones
Lucie Metlickova
BSC
NSW
DNS
(11.00)
3 4 DNC
(11.00)
2 3 DNC
(11.00)
6 DNC
(11.00)
DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
4 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
22 110
6 528
Escapee
E
Geoff Gill
Sarah McKay
BSC
NSW
DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
2 22 145
7 531
Victor E
E
David Alderton
Tim Alderton
BSC
NSW
DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
3 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
22 146
8 555
Miss Tickle
E
Rufus Harding
R. Stevens
BSC
NSW
DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
5 DNC
(11.00)
22 148
9 557
Mister E
E
Wilf Prest
Chris Conolly
BSC
NSW
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
5 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
22 148
10 532
Miss Muffet
E
Laurie Alderton
Emily Alderton
BSC
NSW
DNS
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
5 DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
DNC
(11.00)
22 148

Number of races completed: 16 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sat Oct 15, 2016 14:06:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) 15:25:29 01:19:29 1 1.00 0.9902 01:18:42 3 3.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:29:12 01:23:12 2 2.00 0.9315 01:17:30 1 1.00
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:30:09 01:24:09 3 3.00 0.9858 01:22:57 4 4.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 15:30:37 01:24:37 4 4.00 0.9289 01:18:36 2 2.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNS 11.00 DNS 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNS 11.00 DNS 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNS 11.00 DNS 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNS 11.00 DNS 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNS 11.00 DNS 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Sat Oct 22, 2016 14:04:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:24:57 01:20:57 1 1.00 0.9652 01:18:08 1 1.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:30:45 01:26:45 2 2.00 0.9434 01:21:50 2 2.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) 15:53:00 01:49:00 3 3.00 0.9681 01:45:31 3 3.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Sat Oct 29, 2016 14:06:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:30:24 01:24:24 1 1.00 0.9768 01:22:27 1 1.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) 15:32:34 01:26:34 2 2.00 0.9951 01:26:09 4 4.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:34:27 01:28:27 3 3.00 0.9400 01:23:09 2 2.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) 15:45:43 01:39:43 4 4.00 0.8554 01:25:18 3 3.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Sat Nov 12, 2016 14:06:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:46:34 01:40:34 1 1.00 0.9826 01:38:49 1 1.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 15:52:52 01:46:52 2 2.00 0.9341 01:39:49 2 2.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:54:39 01:48:39 3 3.00 0.9435 01:42:31 3 3.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Sat Nov 19, 2016 14:14:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 16:04:48 01:50:48 1 1.00 0.9861 01:49:16 3 3.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) 16:08:59 01:54:59 2 2.00 0.8524 01:38:01 1 1.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 16:09:33 01:55:33 3 3.00 0.9399 01:48:36 2 2.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 16:11:02 01:57:02 4 4.00 0.9364 01:49:35 4 4.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Sat Nov 26, 2016 14:13:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:55:38 01:42:38 1 1.00 0.9884 01:41:27 3 3.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:59:12 01:46:12 2 2.00 0.9431 01:40:09 2 2.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) 16:02:26 01:49:26 3 3.00 0.8802 01:36:19 1 1.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 16:03:33 01:50:33 4 4.00 0.9390 01:43:48 4 4.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Sat Dec 10, 2016 14:03:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:39:10 01:36:10 1 1.00 0.9900 01:35:12 2 2.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) 15:39:38 01:36:38 2 2.00 0.9884 01:35:31 3 3.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:41:19 01:38:19 3 3.00 0.9464 01:33:03 1 1.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 15:46:04 01:43:04 4 4.00 0.9369 01:36:34 4 4.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 8
Race Start Time: Sat Dec 17, 2016 14:13:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:44:18 01:31:18 1 1.00 0.9913 01:30:30 3 3.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) 15:46:07 01:33:07 2 2.00 0.9901 01:32:12 5 5.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) 15:48:03 01:35:03 3 3.00 0.9289 01:28:18 2 2.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:48:24 01:35:24 4 4.00 0.9504 01:30:40 4 4.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) 15:50:45 01:37:45 5 5.00 0.9983 01:37:35 6 6.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) 15:51:02 01:38:02 6 6.00 0.8917 01:27:25 1 1.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 15:57:41 01:44:41 7 7.00 0.9362 01:38:00 7 7.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 9
Race Start Time: Sat Jan 21, 2017 14:03:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:24:20 01:21:20 1 1.00 0.9923 01:20:42 2 2.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 15:25:14 01:22:14 2 2.00 0.9271 01:16:14 1 1.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:30:07 01:27:07 3 3.00 0.9511 01:22:51 3 3.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 10
Race Start Time: Sat Feb 4, 2017 14:00:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) 16:04:05 02:04:05 1 1.00 0.9882 02:02:37 1 1.00
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 16:12:08 02:12:08 2 2.00 0.9930 02:11:13 3 3.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 16:14:19 02:14:19 3 3.00 0.9348 02:05:34 2 2.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 16:19:59 02:19:59 4 4.00 0.9494 02:12:54 4 4.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNS 11.00 DNS 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 11
Race Start Time: Sat Feb 18, 2017 14:03:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 15:31:23 01:28:23 1 1.00 0.9336 01:22:31 1 1.00
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:31:47 01:28:47 2 2.00 0.9881 01:27:44 3 3.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) 15:32:19 01:29:19 3 3.00 0.9902 01:28:26 4 4.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:35:22 01:32:22 4 4.00 0.9436 01:27:09 2 2.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) 15:43:26 01:40:26 5 5.00 1.0000 01:40:26 5 5.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 12
Race Start Time: Sat Feb 25, 2017 14:03:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:24:10 01:21:10 1 1.00 0.9887 01:20:15 4 4.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:25:44 01:22:44 2 2.00 0.9448 01:18:10 1 1.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 15:26:19 01:23:19 3 3.00 0.9403 01:18:21 2 2.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) 15:31:08 01:28:08 4 4.00 0.8983 01:19:10 3 3.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 13
Race Start Time: Sat Mar 18, 2017 14:17:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:42:42 01:25:42 1 1.00 0.9475 01:21:12 1 1.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 14
Race Start Time: Sat Mar 25, 2017 14:13:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 16:01:50 01:48:50 1 1.00 0.9896 01:47:42 3 3.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 16:02:54 01:49:54 2 2.00 0.9433 01:43:40 1 1.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 16:03:02 01:50:02 3 3.00 0.9513 01:44:40 2 2.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 15
Race Start Time: Sat Apr 8, 2017 14:07:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) 15:33:08 01:26:08 1 1.00 0.9901 01:25:17 1 1.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 15:39:30 01:32:30 2 2.00 0.9538 01:28:14 2 2.00
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 15:41:26 01:34:26 3 3.00 0.9904 01:33:32 4 4.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) 15:43:01 01:36:01 4 4.00 0.9473 01:30:57 3 3.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) 15:47:52 01:40:52 5 5.00 0.9289 01:33:42 5 5.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website
Race No: 16
Race Start Time: Sat Apr 29, 2017 14:28:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
521 The Fury E Peter Nixey & Murray Town BSC (NSW) 16:36:35 02:08:35 1 1.00 0.9851 02:06:40 1 1.00
528 Escapee E Geoff Gill & Sarah McKay BSC (NSW) 16:38:00 02:10:00 2 2.00 1.0000 02:10:00 3 3.00
508 Costl-E E Ken Wilson & Various BSC (NSW) 16:43:35 02:15:35 3 3.00 0.9524 02:09:08 2 2.00
557 Mister E E Wilf Prest & Chris Conolly BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
556 Petronella E Will Jones & Lucie Metlickova BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
555 Miss Tickle E Rufus Harding & R. Stevens BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
537 Firewind E Dennis Paton & Peter Humphrey BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
532 Miss Muffet E Laurie Alderton & Emily Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
531 Victor E E David Alderton & Tim Alderton BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00
559 Miss Teak E Jim Allen & Sue Halloran BSC (NSW) DNC 11.00 DNC 11.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login