ScoreIT

Events > 2013-2014 51st Cherub National Championship > Cherub

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
2821 WOP
Princess Royal Sailing Club WA Peron Pearse Asher Martin
2928 Betty Boo
Koombana Bay Sailing Club WA Dave Dobrich Anthony Talbot
3070 Ricochet
Belmont 16's NSW Stuart Kirkby Scott Schutz
3077 TNT
Perth Dinghy Sailing Club WA Richard Thomas Luke Coppens
3088 Yeah Buoy
Perth Dinghy Sailing Club WA Ben Loffelmann David Meili
3090 South Park
Drummoyne Sailing Club NSW Michael Cahill Andrew Muhling
3098 Hooray
Belmont 16's NSW Alan Neilson Samantha Neilson
3100 Everything Zen
Drummoyne Sailing Club NSW Jen Pagett Tom Drury
3108 Queen of Hearts
Koombana Bay Sailing Club WA Noelene Snelling Bruce Walker
3112 PANDA MONIUM
Perth Dinghy Sailing Club WA Brad Luketina Niko Striega
3116 Hooters
Belmont 16's NSW Morgan York Dylan Neilson
3119 Rackem up
Belmont 16's NSW Simon Young Jarrad Young
3123 Juicy
Perth Dinghy Sailing Club WA Alistair Standing Rachel Jones
3130 Fine Mess
Perth Dinghy Sailing Club WA Brennan Stead Latishia Cook
3135 Serenity Now
Perth Dinghy Sailing Club WA Virginia Horn Sienna Galante
3140 Stomping Ground
Perth Dinghy Sailing Club WA Luke Thomas Amy Cooke
3143 The French Tickler
Belmont 16's NSW Matthew Rhys-Jones Matthew Hall
3144 Wally
Belmont 16's NSW Trevor Fay Morgan Frew
3145 Alchemy
Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl NSW Claire Lunsmann Steve Vance
3147 Camel Toe
Belmont 16's NSW Aaron Kirkby Jess Stephenson
3152 Enough Rope
Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl NSW Nicole Barnes Jeremy Jones
3155 Rope City
Belmont 16's NSW Ashley Knighton James Walters
3157 Bump N Grind
Perth Dinghy Sailing Club WA Daniel Hacket Chris Killmore
3158 Causing Haavik
Belmont 16's NSW Brett Lancaster Ryan Lancaster
3159 Liquor in Public
Drummoyne Sailing Club NSW Charlotte Henley-Smith Jesse de Rooy
3160 Getcha Cans Out
Belmont 16's NSW Simon Blatchford Luke Lawler
3163 Black Pearl
Drummoyne Sailing Club NSW Lawrence Wakefield Oliver Jones
3168 Almost Famous
Drummoyne Sailing Club NSW James Warner Felicity Wellman
3170 Harden Up!
Drummoyne Sailing Club NSW Kirk Mitchell Andrew Stephenson
3171 Son of Wally
Perth Dinghy Sailing Club WA Cameron Rule Andrew Hacket
3173 Smurf Crease
Perth Dinghy Sailing Club WA Todd McVee Steve Fryer
3174 Hoopla
Belmont 16's NSW Linda Spicer Andrew Cini

Total boats: 32

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
29-Dec
Race 2
30-Dec
Race 3
30-Dec
Race 4
31-Dec
Race 5
2-Jan
Race 6
2-Jan
Race 7
3-Jan
Race 8
3-Jan
Race 9
4-Jan
Drop Total
1 3170
Harden Up!
Kirk Mitchell
Andrew Stephenson
Drummoyne Sailing Club
NSW
3 1 1 4 1 2 2 1 6 10 11
2 3143
The French Tickler
Matthew Rhys-Jones
Matthew Hall
Belmont 16's
NSW
7 5 7 1 4 1 1 DNF
(33.00)
3 40 22
3 3144
Wally
Trevor Fay
Morgan Frew
Belmont 16's
NSW
1 3 8 12 2 6 4 8 2 20 26
4 3173
Smurf Crease
Todd McVee
Steve Fryer
Perth Dinghy Sailing Club
WA
18 4 2 5 10 5 3 3 5 28 27
5 3158
Causing Haavik
Brett Lancaster
Ryan Lancaster
Belmont 16's
NSW
9 8 5 3 3 8 5 4 DNF
(33.00)
42 36
6 3116
Hooters
Morgan York
Dylan Neilson
Belmont 16's
NSW
8 DNF
(33.00)
6 6 5 3 7 7 4 41 38
7 3163
Black Pearl
Lawrence Wakefield
Oliver Jones
Drummoyne Sailing Club
NSW
2 7 11 8 9 4 11 5 8 22 43
8 3155
Rope City
Ashley Knighton
James Walters
Belmont 16's
NSW
17 2 4 7 17 7 DNF
(33.00)
6 1 50 44
9 3171
Son of Wally
Cameron Rule
Andrew Hacket
Perth Dinghy Sailing Club
WA
14 6 13 13 7 11 6 2 11 27 56
10 3168
Almost Famous
James Warner
Felicity Wellman
Drummoyne Sailing Club
NSW
11 10 3 DNS
(33.00)
6 9 17 11 7 50 57
11 3145
Alchemy
Claire Lunsmann
Steve Vance
Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl
NSW
10 12 9 9 8 10 10 9 9 22 64
12 3070
Ricochet
Stuart Kirkby
Scott Schutz
Belmont 16's
NSW
25 9 16 2 20 20 8 10 10 45 75
13 3100
Everything Zen
Jen Pagett
Tom Drury
Drummoyne Sailing Club
NSW
4 11 10 16 14 19 12 13 DNF
(33.00)
52 80
14 3160
Getcha Cans Out
Simon Blatchford
Luke Lawler
Belmont 16's
NSW
19 16 19 11 12 12 13 14 14 38 92
15 3152
Enough Rope
Nicole Barnes
Jeremy Jones
Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl
NSW
13 14 12 15 13 16 18 12 21 39 95
16 3112
PANDA MONIUM
Brad Luketina
Niko Striega
Perth Dinghy Sailing Club
WA
5 15 14 14 15 21 21 20 17 42 100
17 3123
Juicy
Alistair Standing
Rachel Jones
Perth Dinghy Sailing Club
WA
23 13 DNF
(33.00)
10 18 23 9 15 13 56 101
18 3130
Fine Mess
Brennan Stead
Latishia Cook
Perth Dinghy Sailing Club
WA
20 18 15 21 11 13 16 17 15 41 105
19 3157
Bump N Grind
Daniel Hacket
Chris Killmore
Perth Dinghy Sailing Club
WA
6 19 18 19 16 14 14 19 20 39 106
20 3159
Liquor in Public
Charlotte Henley-Smith
Jesse de Rooy
Drummoyne Sailing Club
NSW
12 17 17 23 24 18 15 22 12 47 113
21 3119
Rackem up
Simon Young
Jarrad Young
Belmont 16's
NSW
21 27 21 22 19 15 20 18 19 49 133
22 3147
Camel Toe
Aaron Kirkby
Jess Stephenson
Belmont 16's
NSW
24 25 26 20 26 24 22 16 16 52 147
23 3088
Yeah Buoy
Ben Loffelmann
David Meili
Perth Dinghy Sailing Club
WA
22 21 20 17 25 25 23 23 23 50 149
24 3077
TNT
Richard Thomas
Luke Coppens
Perth Dinghy Sailing Club
WA
15 22 22 26 21 26 24 24 28 54 154
25 3108
Queen of Hearts
Noelene Snelling
Bruce Walker
Koombana Bay Sailing Club
WA
29 29 24 25 23 17 25 25 18 58 157
26 2821
WOP
Peron Pearse
Asher Martin
Princess Royal Sailing Club
WA
28 26 27 18 29 30 19 21 22 59 161
27 3140
Stomping Ground
Luke Thomas
Amy Cooke
Perth Dinghy Sailing Club
WA
16 20 23 DNF
(33.00)
28 28 27 27 25 61 166
28 3135
Serenity Now
Virginia Horn
Sienna Galante
Perth Dinghy Sailing Club
WA
DNC
(33.00)
23 25 29 22 22 DNF
(33.00)
DNS
(33.00)
27 66 181
29 3090
South Park
Michael Cahill
Andrew Muhling
Drummoyne Sailing Club
NSW
26 24 29 27 31 29 DNF
(33.00)
26 24 64 185
30 2928
Betty Boo
Dave Dobrich
Anthony Talbot
Koombana Bay Sailing Club
WA
27 28 28 24 30 27 26 DNF
(33.00)
26 63 186
31 3174
Hoopla
Linda Spicer
Andrew Cini
Belmont 16's
NSW
DNC
(33.00)
DNF
(33.00)
31 28 27 31 28 DNS
(33.00)
29 66 207
32 3098
Hooray
Alan Neilson
Samantha Neilson
Belmont 16's
NSW
30 DNF
(33.00)
30 DNF
(33.00)
32 32 29 28 DNF
(33.00)
66 214

Number of races completed: 9 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Sun Dec 29, 2013 14:05:00
Race Comments: 12 knots from 340*

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 14:53:48 00:48:48 1 1.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:53:49 00:48:49 2 2.00
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:54:13 00:49:13 3 3.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:55:12 00:50:12 4 4.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:55:31 00:50:31 5 5.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:57:53 00:52:53 6 6.00
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) 14:59:06 00:54:06 7 7.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) 14:59:09 00:54:09 8 8.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) 14:59:21 00:54:21 9 9.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:59:38 00:54:38 10 10.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:00:01 00:55:01 11 11.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:00:32 00:55:32 12 12.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 15:00:58 00:55:58 13 13.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:01:06 00:56:06 14 14.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:01:26 00:56:26 15 15.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:01:30 00:56:30 16 16.00
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) 15:01:32 00:56:32 17 17.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:02:12 00:57:12 18 18.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 15:02:46 00:57:46 19 19.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:05:04 01:00:04 20 20.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 15:07:04 01:02:04 21 21.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:07:32 01:02:32 22 22.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:08:00 01:03:00 23 23.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 15:08:32 01:03:32 24 24.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 15:08:44 01:03:44 25 25.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:10:12 01:05:12 26 26.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) 15:11:47 01:06:47 27 27.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 15:11:59 01:06:59 28 28.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 15:12:53 01:07:53 29 29.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) 15:18:04 01:13:04 30 30.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) DNC 33.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) DNC 33.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Mon Dec 30, 2013 14:05:00
Race Comments: Wind10-12 knots gusting 14. Direction260'

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:43:43 00:38:43 1 1.00
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) 14:44:11 00:39:11 2 2.00
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 14:44:24 00:39:24 3 3.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:44:46 00:39:46 4 4.00
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) 14:45:00 00:40:00 5 5.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:45:16 00:40:16 6 6.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:45:58 00:40:58 7 7.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) 14:46:11 00:41:11 8 8.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 14:46:12 00:41:12 9 9.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:46:38 00:41:38 10 10.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:46:39 00:41:39 11 11.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:47:12 00:42:12 12 12.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:47:21 00:42:21 13 13.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:47:43 00:42:43 14 14.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:47:55 00:42:55 15 15.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 14:48:02 00:43:02 16 16.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:48:05 00:43:05 17 17.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:48:18 00:43:18 18 18.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:49:25 00:44:25 19 19.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:50:23 00:45:23 20 20.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:50:45 00:45:45 21 21.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:51:29 00:46:29 22 22.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:52:53 00:47:53 23 23.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:53:35 00:48:35 24 24.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 14:53:40 00:48:40 25 25.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 14:53:45 00:48:45 26 26.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 14:54:00 00:49:00 27 27.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) 14:54:36 00:49:36 28 28.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 14:57:37 00:52:37 29 29.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) DNF 33.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) DNF 33.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) DNF 33.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Mon Dec 30, 2013 15:25:00
Race Comments: Wind strength average 11 knots. Gusting 15 knots. Direction260'

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:03:20 00:38:20 1 1.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:05:00 00:40:00 2 2.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:05:10 00:40:10 3 3.00
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) 16:05:26 00:40:26 4 4.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) 16:05:36 00:40:36 5 5.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) 16:05:45 00:40:45 6 6.00
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) 16:05:50 00:40:50 7 7.00
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 16:06:15 00:41:15 8 8.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 16:06:16 00:41:16 9 9.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:06:35 00:41:35 10 10.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:06:47 00:41:47 11 11.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 16:07:01 00:42:01 12 12.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:07:17 00:42:17 13 13.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:07:20 00:42:20 14 14.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:07:51 00:42:51 15 15.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 16:08:04 00:43:04 16 16.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:08:10 00:43:10 17 17.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:08:18 00:43:18 18 18.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 16:08:30 00:43:30 19 19.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:10:01 00:45:01 20 20.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 16:10:08 00:45:08 21 21.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:10:49 00:45:49 22 22.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:11:11 00:46:11 23 23.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 16:11:21 00:46:21 24 24.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) 16:11:22 00:46:22 25 25.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 16:11:50 00:46:50 26 26.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 16:13:36 00:48:36 27 27.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) 16:15:15 00:50:15 28 28.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) 16:16:36 00:51:36 29 29.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) 16:24:23 00:59:23 30 30.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) 16:27:08 01:02:08 31 31.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) DNF 33.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Tue Dec 31, 2013 13:10:00
Race Comments: Wind strength averaging 17-18 knots.Gusting 23 knots. Wind direction 260'

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) 14:09:34 00:59:34 1 1.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 14:10:27 01:00:27 2 2.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) 14:10:57 01:00:57 3 3.00
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:11:06 01:01:06 4 4.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:11:21 01:01:21 5 5.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) 14:11:51 01:01:51 6 6.00
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) 14:12:39 01:02:39 7 7.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:13:09 01:03:09 8 8.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:14:15 01:04:15 9 9.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:14:22 01:04:22 10 10.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 14:14:36 01:04:36 11 11.00
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 14:15:09 01:05:09 12 12.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:15:55 01:05:55 13 13.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:17:23 01:07:23 14 14.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:17:34 01:07:34 15 15.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:19:19 01:09:19 16 16.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:20:50 01:10:50 17 17.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 14:22:17 01:12:17 18 18.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:22:45 01:12:45 19 19.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 14:25:26 01:15:26 20 20.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:26:21 01:16:21 21 21.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 14:28:15 01:18:15 22 22.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:29:06 01:19:06 23 23.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) 14:30:39 01:20:39 24 24.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 14:31:36 01:21:36 25 25.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:34:45 01:24:45 26 26.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:38:34 01:28:34 27 27.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) 14:41:28 01:31:28 28 28.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:41:39 01:31:39 29 29.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) DNF 33.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) DNF 33.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) DNS 33.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Thu Jan 2, 2014 10:05:00
Race Comments: Wind 10-12 knots. Direction 260'

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 10:44:03 00:39:03 1 1.00
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 10:44:30 00:39:30 2 2.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) 10:44:57 00:39:57 3 3.00
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) 10:45:01 00:40:01 4 4.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) 10:45:10 00:40:10 5 5.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) 10:46:23 00:41:23 6 6.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:47:08 00:42:08 7 7.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 10:47:09 00:42:09 8 8.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 10:47:11 00:42:11 9 9.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:47:19 00:42:19 10 10.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:47:29 00:42:29 11 11.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 10:47:54 00:42:54 12 12.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 10:48:14 00:43:14 13 13.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) 10:48:23 00:43:23 14 14.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:48:41 00:43:41 15 15.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:48:58 00:43:58 16 16.00
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) 10:49:17 00:44:17 17 17.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:49:35 00:44:35 18 18.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 10:50:01 00:45:01 19 19.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 10:50:07 00:45:07 20 20.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:50:13 00:45:13 21 21.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:51:16 00:46:16 22 22.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 10:51:29 00:46:29 23 23.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 10:51:38 00:46:38 24 24.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:51:39 00:46:39 25 25.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 10:52:15 00:47:15 26 26.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) 10:53:43 00:48:43 27 27.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) 10:54:23 00:49:23 28 28.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 10:55:51 00:50:51 29 29.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) 10:56:36 00:51:36 30 30.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) 10:58:32 00:53:32 31 31.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) 10:58:51 00:53:51 32 32.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Thu Jan 2, 2014 11:27:00
Race Comments: Wind 9-12 knots, gusting 15. Direction 260-265'

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) 12:08:40 00:41:40 1 1.00
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 12:08:59 00:41:59 2 2.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) 12:09:37 00:42:37 3 3.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 12:10:24 00:43:24 4 4.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:10:26 00:43:26 5 5.00
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 12:10:33 00:43:33 6 6.00
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) 12:10:41 00:43:41 7 7.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) 12:11:00 00:44:00 8 8.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) 12:11:27 00:44:27 9 9.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 12:13:07 00:46:07 10 10.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:13:41 00:46:41 11 11.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 12:13:46 00:46:46 12 12.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:14:01 00:47:01 13 13.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:14:32 00:47:32 14 14.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 12:15:06 00:48:06 15 15.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 12:15:09 00:48:09 16 16.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 12:15:40 00:48:40 17 17.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 12:15:50 00:48:50 18 18.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) 12:15:59 00:48:59 19 19.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 12:16:10 00:49:10 20 20.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:16:35 00:49:35 21 21.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:17:17 00:50:17 22 22.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:18:18 00:51:18 23 23.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 12:18:25 00:51:25 24 24.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:19:28 00:52:28 25 25.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:19:36 00:52:36 26 26.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) 12:21:39 00:54:39 27 27.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) 12:22:01 00:55:01 28 28.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) 12:23:01 00:56:01 29 29.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 12:23:47 00:56:47 30 30.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) 12:25:23 00:58:23 31 31.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) 12:28:33 01:01:33 32 32.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Fri Jan 3, 2014 14:05:00
Race Comments: Wind 12 knots. Gusting 15 knots. Direction 245'.

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) 14:41:23 00:36:23 1 1.00
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:41:30 00:36:30 2 2.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:41:59 00:36:59 3 3.00
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 14:42:19 00:37:19 4 4.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) 14:42:31 00:37:31 5 5.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:42:32 00:37:32 6 6.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) 14:42:35 00:37:35 7 7.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 14:42:38 00:37:38 8 8.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:43:25 00:38:25 9 9.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:43:47 00:38:47 10 10.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:45:19 00:40:19 11 11.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:45:32 00:40:32 12 12.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 14:45:50 00:40:50 13 13.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:46:39 00:41:39 14 14.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:47:16 00:42:16 15 15.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:47:56 00:42:56 16 16.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:47:59 00:42:59 17 17.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:48:05 00:43:05 18 18.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 14:48:17 00:43:17 19 19.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 14:48:31 00:43:31 20 20.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:49:00 00:44:00 21 21.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 14:49:16 00:44:16 22 22.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:50:50 00:45:50 23 23.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:52:22 00:47:22 24 24.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 14:53:19 00:48:19 25 25.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) 14:55:14 00:50:14 26 26.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:55:43 00:50:43 27 27.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) 15:01:25 00:56:25 28 28.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) 15:04:11 00:59:11 29 29.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) DNF 33.00
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) DNF 33.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) DNF 33.00

Mobile Website
Race No: 8
Race Start Time: Fri Jan 3, 2014 14:19:00
Race Comments: Wind 14.6 knots. Gusting up to 20 knots. Direction 245'

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:54:44 00:35:44 1 1.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:55:15 00:36:15 2 2.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:55:20 00:36:20 3 3.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) 14:55:24 00:36:24 4 4.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:56:28 00:37:28 5 5.00
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) 14:56:37 00:37:37 6 6.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) 14:56:43 00:37:43 7 7.00
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 14:57:08 00:38:08 8 8.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:58:00 00:39:00 9 9.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 14:58:32 00:39:32 10 10.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:59:18 00:40:18 11 11.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:59:57 00:40:57 12 12.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:00:09 00:41:09 13 13.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 15:00:55 00:41:55 14 14.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:00:56 00:41:56 15 15.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 15:02:07 00:43:07 16 16.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:02:17 00:43:17 17 17.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 15:03:10 00:44:10 18 18.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:03:31 00:44:31 19 19.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:03:34 00:44:34 20 20.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 15:04:09 00:45:09 21 21.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:04:52 00:45:52 22 22.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:05:37 00:46:37 23 23.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:06:07 00:47:07 24 24.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 15:06:34 00:47:34 25 25.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) 15:07:11 00:48:11 26 26.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) 15:12:08 00:53:08 27 27.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) 15:20:41 01:01:41 28 28.00
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) DNF 33.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) DNF 33.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) DNS 33.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) DNS 33.00

Mobile Website
Race No: 9
Race Start Time: Sat Jan 4, 2014 13:05:00
Race Comments: Wind 12-15 knots gusting 20 knots. Direction 250'

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
3155 Rope City Ashley Knighton & James Walters Belmont 16's (NSW) 14:09:22 01:04:22 1 1.00
3144 Wally Trevor Fay & Morgan Frew Belmont 16's (NSW) 14:10:22 01:05:22 2 2.00
3143 The French Tickler Matthew Rhys-Jones & Matthew Hall Belmont 16's (NSW) 14:11:16 01:06:16 3 3.00
3116 Hooters Morgan York & Dylan Neilson Belmont 16's (NSW) 14:12:29 01:07:29 4 4.00
3173 Smurf Crease Todd McVee & Steve Fryer Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:12:53 01:07:53 5 5.00
3170 Harden Up! Kirk Mitchell & Andrew Stephenson Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:13:04 01:08:04 6 6.00
3168 Almost Famous James Warner & Felicity Wellman Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:13:11 01:08:11 7 7.00
3163 Black Pearl Lawrence Wakefield & Oliver Jones Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:13:24 01:08:24 8 8.00
3145 Alchemy Claire Lunsmann & Steve Vance Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:13:26 01:08:26 9 9.00
3070 Ricochet Stuart Kirkby & Scott Schutz Belmont 16's (NSW) 14:14:01 01:09:01 10 10.00
3171 Son of Wally Cameron Rule & Andrew Hacket Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:14:10 01:09:10 11 11.00
3159 Liquor in Public Charlotte Henley-Smith & Jesse de Rooy Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:14:35 01:09:35 12 12.00
3123 Juicy Alistair Standing & Rachel Jones Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:14:36 01:09:36 13 13.00
3160 Getcha Cans Out Simon Blatchford & Luke Lawler Belmont 16's (NSW) 14:16:10 01:11:10 14 14.00
3130 Fine Mess Brennan Stead & Latishia Cook Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:17:12 01:12:12 15 15.00
3147 Camel Toe Aaron Kirkby & Jess Stephenson Belmont 16's (NSW) 14:17:16 01:12:16 16 16.00
3112 PANDA MONIUM Brad Luketina & Niko Striega Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:19:12 01:14:12 17 17.00
3108 Queen of Hearts Noelene Snelling & Bruce Walker Koombana Bay Sailing Club (WA) 14:19:56 01:14:56 18 18.00
3119 Rackem up Simon Young & Jarrad Young Belmont 16's (NSW) 14:20:49 01:15:49 19 19.00
3157 Bump N Grind Daniel Hacket & Chris Killmore Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:21:02 01:16:02 20 20.00
3152 Enough Rope Nicole Barnes & Jeremy Jones Lane Cove 12' Sailing Skiff Cl (NSW) 14:22:18 01:17:18 21 21.00
2821 WOP Peron Pearse & Asher Martin Princess Royal Sailing Club (WA) 14:22:51 01:17:51 22 22.00
3088 Yeah Buoy Ben Loffelmann & David Meili Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:23:42 01:18:42 23 23.00
3090 South Park Michael Cahill & Andrew Muhling Drummoyne Sailing Club (NSW) 14:24:09 01:19:09 24 24.00
3140 Stomping Ground Luke Thomas & Amy Cooke Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:26:31 01:21:31 25 25.00
2928 Betty Boo Dave Dobrich & Anthony Talbot Koombana Bay Sailing Club (WA) 14:26:52 01:21:52 26 26.00
3135 Serenity Now Virginia Horn & Sienna Galante Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:27:50 01:22:50 27 27.00
3077 TNT Richard Thomas & Luke Coppens Perth Dinghy Sailing Club (WA) 14:30:37 01:25:37 28 28.00
3174 Hoopla Linda Spicer & Andrew Cini Belmont 16's (NSW) 14:39:52 01:34:52 29 29.00
3100 Everything Zen Jen Pagett & Tom Drury Drummoyne Sailing Club (NSW) DNF 33.00
3098 Hooray Alan Neilson & Samantha Neilson Belmont 16's (NSW) DNF 33.00
3158 Causing Haavik Brett Lancaster & Ryan Lancaster Belmont 16's (NSW) DNF 33.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login