ScoreIT

Events > 2015 DSC Summer Twilights > 1.Green

Sail
No
Boat
Name
Boat
Type
From State Skipper Crew
101 Action
Endeavour 24 DSC NSW Axel Burkert
153 Rough Diamond
Diamond DSC NSW Kluuk Walenkamp
1867 Capricious
DSC NSW Alex Grant
1944 Footloose
Holland 25 DSC NSW John Whitelock Cam Jones
2014 Indigo
Columbia 28 DSC NSW Peter Dawson
3195 Fresca
DSC NSW Tim Parker
4628 Any Excuse
DSC NSW Tim Ainsworth
5126 Waituri
Spencer 30 DSC NSW Jane Walker
6804 Storm Bird
Bonbridge DSC NSW Alan Laughlin
6975 Lajoya
Beneteau 393 DSC NSW John Kelly
810 Mullum Blue
Cavalier 30 DSC NSW Robin Pidd
84 Wisdom
DSC NSW Kath Courtney
G Griffo
Top Hat DSC NSW Bob Griffith
M167 Voom
DSC NSW Philip Smith

Total boats: 14

Mobile Website


Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
13-Jan
Race 2
20-Jan
Race 3
3-Feb
Race 4
10-Feb
Race 5
17-Feb
Race 6
24-Feb
Race 7
3-Mar
Race 8
10-Mar
Race 9
17-Mar
Race 10
31-Mar
Drop Total
1 M167
Voom
Philip Smith
DSC 2 1 7 7 2 DNC
(15.00)
11 7 2 4 26 32
2 1867
Capricious
Alex Grant
DSC DNC
(15.00)
8 2 8 6 3 2 5 4 3 23 33
3 84
Wisdom
Kath Courtney
DSC DNC
(15.00)
2 1 9 DNF
(10.00)
1 7 2 12 5 27 37
4 2014
Indigo
Columbia 28
Peter Dawson
DSC 6 5 4 10 3 5 4 9 9 2 19 38
5 G
Griffo
Top Hat
Bob Griffith
DSC 4 7 5 4 4 DNC
(15.00)
5 8 3 6 23 38
6 1944
Footloose
Holland 25
John Whitelock
Cam Jones
DSC 5 10 3 11 5 4 9 4 7 10 21 47
7 5126
Waituri
Spencer 30
Jane Walker
DSC 3 11 DNF
(10.00)
2 1 6 12 12 13 8 25 53
8 153
Rough Diamond
Diamond
Kluuk Walenkamp
DSC 1 6 8 12 DNC
(15.00)
2 10 10 10 9 27 56
9 3195
Fresca
Tim Parker
DSC DNC
(15.00)
9 DNC
(15.00)
5 DNF
(10.00)
DNC
(15.00)
3 6 6 7 30 61
10 6975
Lajoya
Beneteau 393
John Kelly
DSC DNC
(15.00)
3 DNC
(15.00)
3 DNC
(15.00)
7 6 11 8 11 30 64
11 4628
Any Excuse
Tim Ainsworth
DSC DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
1 DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
8 1 11 1 30 67
12 6804
Storm Bird
Bonbridge
Alan Laughlin
DSC DNC
(15.00)
4 6 6 DNF
(10.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
1 DNC
(15.00)
30 72
13 810
Mullum Blue
Cavalier 30
Robin Pidd
DSC DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
1 3 5 DNC
(15.00)
30 84
14 101
Action
Endeavour 24
Axel Burkert
DSC DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
30 120

Number of races completed: 10 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF | Exlpination of the Handicap System

Plc Sail
No
Boat Name
(Boat Type)
Skipper/Crew From Race 1
13-Jan
Race 2
20-Jan
Race 3
3-Feb
Race 4
10-Feb
Race 5
17-Feb
Race 6
24-Feb
Race 7
3-Mar
Race 8
10-Mar
Race 9
17-Mar
Race 10
31-Mar
Drop Total
1 1867
Capricious
Alex Grant
DSC
NSW
DNC
(15.00)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 16 8
2 84
Wisdom
Kath Courtney
DSC
NSW
DNC
(15.00)
5 2 6 DNF
(10.00)
2 4 2 3 4 25 28
3 M167
Voom
Philip Smith
DSC
NSW
3 2 5 3 3 DNC
(15.00)
9 6 2 5 24 29
4 1944
Footloose
Holland 25
John Whitelock
Cam Jones
DSC
NSW
2 6 3 5 5 3 5 4 4 7 13 31
5 2014
Indigo
Columbia 28
Peter Dawson
DSC
NSW
6 4 4 9 4 5 3 5 6 3 15 34
6 153
Rough Diamond
Diamond
Kluuk Walenkamp
DSC
NSW
1 3 6 10 DNC
(15.00)
4 6 7 10 8 25 45
7 G
Griffo
Top Hat
Bob Griffith
DSC
NSW
4 7 7 8 6 DNC
(15.00)
7 10 5 6 25 50
8 5126
Waituri
Spencer 30
Jane Walker
DSC
NSW
5 11 DNF
(10.00)
7 2 6 12 11 12 9 24 61
9 4628
Any Excuse
Tim Ainsworth
DSC
NSW
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
2 DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
10 3 8 2 30 70
10 3195
Fresca
Tim Parker
DSC
NSW
DNC
(15.00)
8 DNC
(15.00)
4 DNF
(10.00)
DNC
(15.00)
8 8 9 10 30 72
11 6975
Lajoya
Beneteau 393
John Kelly
DSC
NSW
DNC
(15.00)
10 DNC
(15.00)
11 DNC
(15.00)
7 11 12 13 11 30 90
12 810
Mullum Blue
Cavalier 30
Robin Pidd
DSC
NSW
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
2 9 7 DNC
(15.00)
30 93
13 6804
Storm Bird
Bonbridge
Alan Laughlin
DSC
NSW
DNC
(15.00)
9 8 12 DNF
(10.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
11 DNC
(15.00)
30 95
14 101
Action
Endeavour 24
Axel Burkert
DSC
NSW
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
DNC
(15.00)
30 120

Number of races completed: 10 | Number of drops allowed: 2
Mobile Website | Export to PDF
Race No: 1
Race Start Time: Tue Jan 13, 2015 18:10:00
Race Comments: Course 1 NE Winds 11-16Kts

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:14:18 01:04:18 1 1.00 0.8477 00:54:30 1 1.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:19:46 01:09:46 2 2.00 0.9000 01:02:47 5 5.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 19:19:51 01:09:51 3 3.00 0.7834 00:54:43 2 2.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:25:31 01:15:31 4 4.00 0.8173 01:01:43 4 4.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:25:53 01:15:53 5 5.00 0.7927 01:00:09 3 3.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:30:36 01:20:36 6 6.00 0.8841 01:11:16 6 6.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 2
Race Start Time: Tue Jan 20, 2015 18:10:00
Race Comments: Course 1 NE winds 10 Knots

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 19:27:47 01:17:47 1 1.00 0.9701 01:15:27 8 8.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 19:27:59 01:17:59 2 2.00 0.8461 01:05:59 1 1.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:28:52 01:18:52 3 3.00 0.9325 01:13:33 6 6.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:29:36 01:19:36 4 4.00 0.8841 01:10:22 5 5.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) 19:31:35 01:21:35 5 5.00 0.8146 01:06:27 2 2.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:36:09 01:26:09 6 6.00 0.9180 01:19:05 10 10.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:36:55 01:26:55 7 7.00 0.8500 01:13:53 7 7.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) 19:38:01 01:28:01 8 8.00 0.8761 01:17:07 9 9.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) 19:38:14 01:28:14 9 9.00 0.7895 01:09:40 4 4.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) 19:39:31 01:29:31 10 10.00 0.7658 01:08:33 3 3.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:48:12 01:38:12 11 11.00 0.8403 01:22:31 11 11.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 3
Race Start Time: Tue Feb 3, 2015 18:10:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 19:21:51 01:11:51 1 1.00 0.9701 01:09:42 2 2.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) 19:26:03 01:16:03 2 2.00 0.8798 01:06:55 1 1.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:28:19 01:18:19 3 3.00 0.9180 01:11:54 3 3.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:34:05 01:24:05 4 4.00 0.9018 01:15:50 4 4.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 19:35:19 01:25:19 5 5.00 0.9307 01:19:24 7 7.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:35:49 01:25:49 6 6.00 0.9325 01:20:01 8 8.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:40:50 01:30:50 7 7.00 0.8500 01:17:13 5 5.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) 19:46:21 01:36:21 8 8.00 0.8211 01:19:07 6 6.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) DNF 10.00 DNF 10.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 4
Race Start Time: Tue Feb 10, 2015 18:10:00
Race Comments: Course 2 E winds 10-14Kts

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 19:09:40 00:59:40 1 1.00 1.0000 00:59:40 8 8.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) 19:13:31 01:03:31 2 2.00 0.8162 00:51:51 1 1.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 19:15:25 01:05:25 3 3.00 0.8883 00:58:07 7 7.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) 19:18:00 01:08:00 4 4.00 0.8446 00:57:26 5 5.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:18:08 01:08:08 5 5.00 0.9288 01:03:17 11 11.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) 19:18:17 01:08:17 6 6.00 0.9237 01:03:04 9 9.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:18:45 01:08:45 7 7.00 0.8020 00:55:08 2 2.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:19:00 01:09:00 8 8.00 0.8275 00:57:06 4 4.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:20:34 01:10:34 9 9.00 0.8952 01:03:10 10 10.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:21:27 01:11:27 10 10.00 0.8900 01:03:35 12 12.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) 19:22:28 01:12:28 11 11.00 0.7825 00:56:42 3 3.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) 19:23:57 01:13:57 12 12.00 0.7837 00:57:57 6 6.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 5
Race Start Time: Tue Feb 17, 2015 18:10:00
Race Comments:

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 19:19:10 01:09:10 1 1.00 1.0000 01:09:10 6 6.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:20:41 01:10:41 2 2.00 0.8662 01:01:14 1 1.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 19:21:12 01:11:12 3 3.00 0.8883 01:03:15 2 2.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:22:04 01:12:04 4 4.00 0.8952 01:04:31 3 3.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:23:10 01:13:10 5 5.00 0.9288 01:07:57 5 5.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:26:04 01:16:04 6 6.00 0.8606 01:05:28 4 4.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) DNF 10.00 DNF 10.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) DNF 10.00 DNF 10.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) DNF 10.00 DNF 10.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 6
Race Start Time: Tue Feb 24, 2015 18:10:00
Race Comments: Course 3 S/SE winds 15-20Kts

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 19:16:25 01:06:25 1 1.00 1.0000 01:06:25 3 3.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) 19:18:46 01:08:46 2 2.00 0.9237 01:03:31 1 1.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:22:15 01:12:15 3 3.00 0.9474 01:08:27 4 4.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:23:35 01:13:35 4 4.00 0.8989 01:06:09 2 2.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:26:38 01:16:38 5 5.00 0.9489 01:12:43 5 5.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:27:29 01:17:29 6 6.00 0.9528 01:13:50 6 6.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) 19:47:29 01:37:29 7 7.00 0.8378 01:21:40 7 7.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 7
Race Start Time: Tue Mar 3, 2015 18:20:00
Race Comments: Course 2 E Winds 8-12Kts

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 19:19:10 00:59:10 1 1.00 1.0000 00:59:10 2 2.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) 19:27:21 01:07:21 2 2.00 0.7392 00:49:47 1 1.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:28:03 01:08:03 3 3.00 0.9131 01:02:08 4 4.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) 19:28:28 01:08:28 4 4.00 0.9586 01:05:38 7 7.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:31:58 01:11:58 5 5.00 0.9295 01:06:54 9 9.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:33:39 01:13:39 6 6.00 0.9158 01:07:27 10 10.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:33:49 01:13:49 7 7.00 0.8528 01:02:57 5 5.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) 19:35:31 01:15:31 8 8.00 0.8208 01:01:59 3 3.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 19:35:36 01:15:36 9 9.00 0.9142 01:09:07 11 11.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) 19:36:05 01:16:05 10 10.00 0.8641 01:05:45 8 8.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) 19:41:10 01:21:10 11 11.00 0.7904 01:04:09 6 6.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:42:23 01:22:23 12 12.00 0.8989 01:14:03 12 12.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 8
Race Start Time: Tue Mar 10, 2015 18:10:00
Race Comments: Courese 2 E Winds 6-10Kts

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 19:12:45 01:02:45 1 1.00 1.0000 01:02:45 5 5.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) 19:15:28 01:05:28 2 2.00 0.8876 00:58:06 2 2.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) 19:19:36 01:09:36 3 3.00 0.8001 00:55:41 1 1.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:22:52 01:12:52 4 4.00 0.8606 01:02:43 4 4.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:23:11 01:13:11 5 5.00 0.8793 01:04:21 9 9.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 19:25:11 01:15:11 6 6.00 0.8465 01:03:39 7 7.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:27:09 01:17:09 7 7.00 0.8480 01:05:25 10 10.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) 19:28:15 01:18:15 8 8.00 0.8056 01:03:02 6 6.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) 19:28:18 01:18:18 9 9.00 0.7529 00:58:57 3 3.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:29:50 01:19:50 10 10.00 0.8055 01:04:18 8 8.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:38:37 01:28:37 11 11.00 0.8323 01:13:45 12 12.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) 19:42:40 01:32:40 12 12.00 0.7319 01:07:49 11 11.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 9
Race Start Time: Tue Mar 17, 2015 18:10:00
Race Comments: Course 1 NE Winds 5-8Kts

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 18:57:20 00:47:20 1 1.00 1.0000 00:47:20 4 4.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 19:06:44 00:56:44 2 2.00 0.8299 00:47:05 2 2.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) 19:07:39 00:57:39 3 3.00 0.9398 00:54:11 12 12.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:08:15 00:58:15 4 4.00 0.8775 00:51:07 7 7.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:09:44 00:59:44 5 5.00 0.7897 00:47:10 3 3.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 19:10:40 01:00:40 6 6.00 0.8621 00:52:18 9 9.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) 19:10:42 01:00:42 7 7.00 0.7825 00:47:30 5 5.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) 19:11:12 01:01:12 8 8.00 0.8628 00:52:48 11 11.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) 19:12:30 01:02:30 9 9.00 0.7898 00:49:22 6 6.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:13:05 01:03:05 10 10.00 0.8314 00:52:27 10 10.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) 19:15:33 01:05:33 11 11.00 0.6915 00:45:20 1 1.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:19:24 01:09:24 12 12.00 0.8160 00:56:38 13 13.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) 19:21:39 01:11:39 13 13.00 0.7175 00:51:25 8 8.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website
Race No: 10
Race Start Time: Tue Mar 31, 2015 18:10:00
Race Comments: Course 2 E 6-8Kts

Sail No Boat Name
Boat Type Skipper/Crew From Finish
Time
Elasped
Time
Scr
Plc
Scr
Pts
H'Cap H'Cap
Time
H'Cap
Plc
H'Cap
Pts
1867 Capricious Alex Grant DSC (NSW) 18:50:41 00:40:41 1 1.00 1.0000 00:40:41 3 3.00
4628 Any Excuse Tim Ainsworth DSC (NSW) 18:52:41 00:42:41 2 2.00 0.8296 00:35:25 1 1.00
2014 Indigo Columbia 28 Peter Dawson DSC (NSW) 18:55:43 00:45:43 3 3.00 0.8289 00:37:54 2 2.00
84 Wisdom Kath Courtney DSC (NSW) 18:55:52 00:45:52 4 4.00 0.9037 00:41:27 5 5.00
M167 Voom Philip Smith DSC (NSW) 18:57:17 00:47:17 5 5.00 0.8618 00:40:45 4 4.00
G Griffo Top Hat Bob Griffith DSC (NSW) 19:01:48 00:51:48 6 6.00 0.8049 00:41:42 6 6.00
1944 Footloose Holland 25 John Whitelock & Cam Jones DSC (NSW) 19:02:25 00:52:25 7 7.00 0.8438 00:44:14 10 10.00
153 Rough Diamond Diamond Kluuk Walenkamp DSC (NSW) 19:04:21 00:54:21 8 8.00 0.7994 00:43:27 9 9.00
5126 Waituri Spencer 30 Jane Walker DSC (NSW) 19:04:48 00:54:48 9 9.00 0.7846 00:43:00 8 8.00
3195 Fresca Tim Parker DSC (NSW) 19:04:57 00:54:57 10 10.00 0.7594 00:41:44 7 7.00
6975 Lajoya Beneteau 393 John Kelly DSC (NSW) 19:19:34 01:09:34 11 11.00 0.6899 00:48:00 11 11.00
810 Mullum Blue Cavalier 30 Robin Pidd DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
6804 Storm Bird Bonbridge Alan Laughlin DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00
101 Action Endeavour 24 Axel Burkert DSC (NSW) DNC 15.00 DNC 15.00

Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login