ScoreIT

Events > 44th Australian Tasar Championship > Tasar

Sail No Boat Name From State Skipper
1771 Killer Tomato
Woollahra SC NSW David Eastwood
1855 Blowme
DPSS QLD Adam Walsh
1878 Tranquil Shaws
GRSC NSW Cameron Shaw
1912 Cruz'n
GRSC NSW Mark Hooper
1980 One Rose
Dobroyd AC NSW Samantha Rose
2 Helter Skelter
Sandringham YC VIC David Elmslie
2011 Spitfire
Woollahra SC NSW Brett Andersen
2114 Blew'n
GRSC NSW Bruce Hilleard
2134 Beebop
Darwin SC NT Christine Knight
2229 RAAF Sailing
ADFSA NSW Graham Baxendale
2345 1 to get ready
DPSS QLD John Campbell
2471 Gremlin
GRSC NSW Jerome Watts
2482 NAVY Sailing 2
ADFSA NSW Simon Brown
2484 RAAF Sailing 2
ADFSA NSW John Force
2545 ARMY Sailing
ADFSA NSW Ben Wolski
2577 One Too Many
NLSC NSW Georgia Llewellyn
2603 Stuff I.T.
GRSC NSW Hans Baecker
2658 Crisp
GBYC WA Anton Mann
2665 Decadence
Avalon SC NSW Pat Quinlan
2714 Magic Pye
RMYC NSW Peter Wilson
2734 Something Cool
Northbridge SC NSW Malcolm Handel
2760 Maybe
McCrae YC VIC Alan Riley
2763 More Edge
Balmoral SC NSW John Balass
2769 The Antz Pantz
RGYC VIC Tony Creak
2770 Trouble
RPEYC/RMYC NSW Michael Quirk
2773 RasarSharp
Somerton YC SA Ian Church
2784 Hilarious
Sandringham YC/Hampton SC VIC David Taylor
2788 Windfix
SBSC VIC Ross Martin
2789 IceCube
Sandringham YC VIC Ian Scholes
2790 On Edge
RGYC VIC Chris Green
2797 Mr Scraggles
IYC NSW James Burman
2799 AA Team
QLD Aaron Linton
2812 Disco Volante
MOFSC WA Trevor Date
2813 LASS
Canberra YC / GRSC NSW Martin Linsley
2818 Under Pressure
GBYC WA Ken Waller
2819 Fire Fly
BSC NSW Derek Hadwen
2829 Boyz Light Up
Townsville SC QLD Alex Kostin
2830 Oogy Wawa
Somerton YC SA Stuart Templeton
2841 Woooo Hoooo!!
GRSC NSW Mark Kelly
2846 Whammy!!
Darwin SC NT Conor Byrne
2848 Coollit
JBSC NSW Rob Douglass
2852 Far Out
SBSC VIC Glenn Collings
2853 2SheepStations
GRSC NSW Bernie Streater
2857 Roll Your Own
CBBC SA Craig McPhee
2858 Doppio
Mordialloc SC VIC Chris Dance
2860 Unleashed
GBYC WA Dean Dixon
2868 Tallulah
Somerton YC SA Jon Ward
287 Blurred Lines
Sandringham YC VIC Megan Ridgway
2871 Ridgididge
Sandringham YC VIC Paul Ridgway
2874 Ratz
GRSC NSW Gary Ratcliffe
2882 In The Groove
Wallaroo SC SA Kym Flint
2883 SMAC
BRTC VIC Heather Macfarlane
2887 Elegantly Wasted
GBYC WA Neil Forster
2888 Agamemnon
SPASC NSW Chris Parkinson
2892 A'Salt
Tinaroo SC QLD Kelsey Ormsby
2898 Navy Sailing
RANSA/CYC NSW Rick Longbottom
2899 Tequila Sunrise
Darwin SC NT Rory Hinton
2903 Vivace
Balmoral SC NSW Bradley Stephens
2904 Crackerjack
Darwin SC NT Fiona McManus
2907 Ruby
GRSC NSW Andrew Finney
2911 Another Roady
Balmoral SC NSW Peter Davies
2913 FABULOUS HORNET
Somerton YC SA Kym Widdows
2914 Lizard
SPASC NSW David Hart
2919 A Day at the Races
Hillarys YC WA Neil Harrison
2926 Chuckling Again
MBSC QLD Greg Heath
2927 Bang a Gong Lets Get it on
Somerton YC SA Adrian Nicholson
2929 Burrunan
Gippsland Lakes YC VIC Andrew Sayle
2931 Sail A Vie
Hampton SC VIC Blaise Vinot
2939 Shenanigans
Balmoral SC NSW Killian Sargent
2941 Al Capitan
Sandringham YC VIC Alistair Murray
2942 Positively Undecided
Sandringham YC VIC Pete Ellis
2945 Up2Us
McCrae YC VIC Chris Allen
2946 Summer Love
RPPYC SA Richard Mackinnon
2947 Prime Suspect
Dobroyd AC NSW Anton Lynar
2950 Peregrine
McCrae YC VIC Michael Paynter
2952 Tasared Twice
Balmoral SC NSW Gavin Brown
2953 Boogie Time!
Balmoral SC NSW Ben Walker
2961 ARTWork
ADFSA VIC Daryl Stone
761 Madman
Dobroyd AC NSW Sean Mullin
782 Banjo Kazooie
GBYC WA Ryan Kelly
926 Harmony
Beaumaris YC VIC Andrew Ryan

Total boats: 81

Mobile Website

Day Divisions
Day 1
(Qualifying)
Blue | Red |
Day 2
(Qualifying)
Blue | Red |
Day 3
(Qualifying)
Blue | Red |
Practice Race
(Qualifying)
Blue | Red |
Finals
(Final)
Gold | Silver |

Mobile Website

Gold

Plc Sail
No
Boat
Race 1
Q'fy
Race 2
Q'fy
Race 3
Q'fy
Race 4
Q'fy
Race 5
Q'fy
Race 6
Q'fy
Q'fying
Total
(1 drop)
Race 7
Fin
Race 8
Fin
Race 9
Fin
Race 10
Fin
Final
Total
(1 drop)
Total
1 2848
Coollit (JBSC)
Rob Douglass
1 2 2 3 1 1 7
(3)
7 2 1 7 10
(7)
17
2 2898
Navy Sailing (RANSA/CYC)
Rick Longbottom
6 3 1 1 6 2 13
(6)
2 5 4 2 8
(5)
21
3 2857
Roll Your Own (CBBC)
Craig McPhee
2 1 1 4 9 1 9
(9)
1 12 2 10 13
(12)
22
4 2871
Ridgididge (Sandringham YC)
Paul Ridgway
1 4 7 5 4 5 19
(7)
3 3 7 4 10
(7)
29
5 2883
SMAC (BRTC)
Heather Macfarlane
10 1 2 1 2 2 8
(10)
9 16 5 9 23
(16)
31
6 2858
Doppio (Mordialloc SC)
Chris Dance
9 2 4 9 1 7 23
(9)
4 10 10 1 15
(10)
38
7 2797
Mr Scraggles (IYC)
James Burman
11 4 7 2 9 10 32
(11)
12 1 3 3 7
(12)
39
8 2942
Positively Undecided (Sandringham YC)
Pete Ellis
4 5 10 8 10 3 30
(10)
6 14 8 5 19
(14)
49
9 2714
Magic Pye (RMYC)
Peter Wilson
3 3 5 7 12 3 21
(12)
24 8 17 11 36
(24)
57
10 2874
Ratz (GRSC)
Gary Ratcliffe
2 5 5 2 14 13 27
(14)
14 11 21 8 33
(21)
60
11 2799
AA Team ()
Aaron Linton
5 10 3 7 5 17 30
(17)
11 13 9 13 33
(13)
63
12 2770
Trouble (RPEYC/RMYC)
Michael Quirk
12 8 8 4 8 6 34
(12)
15 4 11 16 30
(16)
64
13 2846
Whammy!! (Darwin SC)
Conor Byrne
DNF
(42.00)
9 8 5 20 5 47
(42)
17 6 6 14 26
(17)
73
14 2852
Far Out (SBSC)
Glenn Collings
4 11 3 3 3 4 17
(11)
13 17 27 DNF
(42.00)
57
(42)
74
15 2760
Maybe (McCrae YC)
Alan Riley
11 15 4 13 4 8 40
(15)
10 9 22 23 41
(23)
81
16 2950
Peregrine (McCrae YC)
Michael Paynter
3 DNF
(42.00)
9 15 11 4 42
(42)
18 22 19 6 43
(22)
85
17 2830
Oogy Wawa (Somerton YC)
Stuart Templeton
5 6 19 25 8 18 56
(25)
8 7 14 21 29
(21)
85
18 2903
Vivace (Balmoral SC)
Bradley Stephens
6 6 15 10 18 7 44
(18)
16 25 23 12 51
(25)
95
19 2892
A'Salt (Tinaroo SC)
Kelsey Ormsby
15 8 6 16 10 6 45
(16)
23 18 18 15 51
(23)
96
20 2953
Boogie Time! (Balmoral SC)
Ben Walker
20 17 14 9 7 8 55
(20)
21 15 33 20 56
(33)
111
21 2941
Al Capitan (Sandringham YC)
Alistair Murray
13 7 13 16 12 OCS
(42.00)
61
(42)
20 24 13 19 52
(24)
113
22 2929
Burrunan (Gippsland Lakes YC)
Andrew Sayle
9 15 6 8 15 10 48
(15)
22 23 20 OCS
(42.00)
65
(42)
113
23 2911
Another Roady (Balmoral SC)
Peter Davies
8 7 10 6 16 11 42
(16)
25 21 29 25 71
(29)
113
24 2813
LASS (Canberra YC / GRSC)
Martin Linsley
8 10 DNF
(42.00)
14 2 DNF
(42.00)
76
(42)
5 20 16 33 41
(33)
117
25 2114
Blew'n (GRSC)
Bruce Hilleard
7 12 14 10 19 12 55
(19)
26 19 25 28 70
(28)
125
26 2945
Up2Us (McCrae YC)
Chris Allen
23 13 13 11 11 9 57
(23)
30 DNF
(42.00)
26 22 78
(42)
135
27 2790
On Edge (RGYC)
Chris Green
14 14 23 18 5 17 68
(23)
41 35 15 24 74
(41)
142
28 2961
ARTWork (ADFSA)
Daryl Stone
28 16 17 22 3 13 71
(28)
29 29 24 18 71
(29)
142
29 2
Helter Skelter (Sandringham YC)
David Elmslie
24 14 15 20 28 15 88
(28)
32 30 12 17 59
(32)
147
30 2345
1 to get ready (DPSS)
John Campbell
13 20 16 12 24 16 77
(24)
27 26 40 32 85
(40)
162
31 2888
Agamemnon (SPASC)
Chris Parkinson
16 9 19 6 18 15 64
(19)
34 40 28 37 99
(40)
163
32 2788
Windfix (SBSC)
Ross Martin
10 18 11 18 16 23 73
(23)
33 37 30 34 97
(37)
170
33 2913
FABULOUS HORNET (Somerton YC)
Kym Widdows
16 17 27 11 6 12 62
(27)
36 38 34 DNF
(42.00)
108
(42)
170
34 2763
More Edge (Balmoral SC)
John Balass
15 27 21 17 25 11 89
(27)
28 27 39 27 82
(39)
171
35 2868
Tallulah (Somerton YC)
Jon Ward
DNF
(42.00)
12 11 12 21 OCS
(42.00)
98
(42)
19 32 31 26 76
(32)
174
36 2946
Summer Love (RPPYC)
Richard Mackinnon
17 13 9 15 32 22 76
(32)
31 39 32 36 99
(39)
175
37 2577
One Too Many (NLSC)
Georgia Llewellyn
18 16 12 20 22 19 85
(22)
38 33 37 31 101
(38)
186
38 287
Blurred Lines (Sandringham YC)
Megan Ridgway
26 21 16 19 17 21 94
(26)
37 31 36 29 96
(37)
190
39 2882
In The Groove (Wallaroo SC)
Kym Flint
7 11 27 22 31 27 94
(31)
40 28 DSQ
(42.00)
30 98
(42)
192
40 2229
RAAF Sailing (ADFSA)
Graham Baxendale
12 20 17 25 26 18 92
(26)
35 34 38 RDG
(36.50)
105.5
(38)
197.5
41 2914
Lizard (SPASC)
David Hart
17 19 DSQ
(42.00)
23 17 22 98
(42)
39 36 35 35 106
(39)
204



Silver

Plc Sail
No
Boat
Race 1
Q'fy
Race 2
Q'fy
Race 3
Q'fy
Race 4
Q'fy
Race 5
Q'fy
Race 6
Q'fy
Q'fying
Total
(1 drop)
Race 7
Fin
Race 8
Fin
Race 9
Fin
Race 10
Fin
Final
Total
(1 drop)
Total
1 2860
Unleashed (GBYC)
Dean Dixon
22 23 12 34 23 19 99
(34)
7 3 6 2 11
(7)
110
2 2926
Chuckling Again (MBSC)
Greg Heath
27 18 18 14 27 24 101
(27)
9 5 7 3 15
(9)
116
3 2545
ARMY Sailing (ADFSA)
Ben Wolski
25 30 37 17 30 14 116
(37)
2 DNS
(42.00)
1 1 4
(42)
120
4 2919
A Day at the Races (Hillarys YC)
Neil Harrison
21 19 18 21 25 20 99
(25)
16 2 15 4 21
(16)
120
5 2939
Shenanigans (Balmoral SC)
Killian Sargent
29 32 31 34 7 14 113
(34)
6 1 2 18 9
(18)
122
6 2784
Hilarious (Sandringham YC/Hampton SC)
David Taylor
25 22 22 13 39 28 110
(39)
11 12 4 5 20
(12)
130
7 2769
The Antz Pantz (RGYC)
Tony Creak
DNF
(42.00)
29 24 27 14 9 103
(42)
3 17 8 21 28
(21)
131
8 2927
Bang a Gong Lets Get it on (Somerton YC)
Adrian Nicholson
27 25 21 24 29 25 122
(29)
4 7 9 8 19
(9)
141
9 2818
Under Pressure (GBYC)
Ken Waller
19 27 26 29 15 32 116
(32)
13 6 16 7 26
(16)
142
10 2952
Tasared Twice (Balmoral SC)
Gavin Brown
31 28 30 24 22 26 130
(31)
1 10 3 11 14
(11)
144
11 2947
Prime Suspect (Dobroyd AC)
Anton Lynar
18 26 28 19 13 23 99
(28)
15 11 19 OCS
(42.00)
45
(42)
144
12 2829
Boyz Light Up (Townsville SC)
Alex Kostin
19 26 29 21 23 25 114
(29)
18 4 17 14 35
(18)
149
13 2931
Sail A Vie (Hampton SC)
Blaise Vinot
24 23 29 27 27 26 127
(29)
8 13 5 10 23
(13)
150
14 2482
NAVY Sailing 2 (ADFSA)
Simon Brown
DNF
(42.00)
24 28 33 19 16 120
(42)
10 29 11 12 33
(29)
153
15 2658
Crisp (GBYC)
Anton Mann
20 25 25 33 24 24 118
(33)
14 15 18 9 38
(18)
156
16 2907
Ruby (GRSC)
Andrew Finney
14 22 26 28 28 20 110
(28)
17 14 22 19 50
(22)
160
17 2734
Something Cool (Northbridge SC)
Malcolm Handel
23 24 33 28 29 21 125
(33)
26 20 12 13 45
(26)
170
18 2887
Elegantly Wasted (GBYC)
Neil Forster
26 21 20 30 31 27 124
(31)
20 8 26 DNF
(42.00)
54
(42)
178
19 2899
Tequila Sunrise (Darwin SC)
Rory Hinton
33 34 31 23 13 OCS
(42.00)
134
(42)
5 26 29 15 46
(29)
180
20 1912
Cruz'n (GRSC)
Mark Hooper
21 32 25 26 36 36 140
(36)
27 16 21 6 43
(27)
183
21 2789
IceCube (Sandringham YC)
Ian Scholes
28 31 32 36 20 30 141
(36)
12 21 13 DNC
(42.00)
46
(42)
187
22 2819
Fire Fly (BSC)
Derek Hadwen
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
30 26 21 34 153
(42)
21 9 10 20 39
(21)
192
23 2665
Decadence (Avalon SC)
Pat Quinlan
30 33 24 29 26 28 137
(33)
24 25 23 DNF
(42.00)
72
(42)
209
24 2812
Disco Volante (MOFSC)
Trevor Date
29 30 32 35 35 35 161
(35)
19 28 20 16 55
(28)
216
25 2773
RasarSharp (Somerton YC)
Ian Church
31 33 35 30 33 29 156
(35)
28 24 24 17 65
(28)
221
26 761
Madman (Dobroyd AC)
Sean Mullin
22 29 23 36 34 33 141
(36)
30 23 28 OCS
(42.00)
81
(42)
222
27 1878
Tranquil Shaws (GRSC)
Cameron Shaw
30 31 35 35 33 29 158
(35)
25 22 30 22 69
(30)
227
28 1771
Killer Tomato (Woollahra SC)
David Eastwood
32 28 36 38 30 30 156
(38)
23 31 25 27 75
(31)
231
29 2853
2SheepStations (GRSC)
Bernie Streater
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
20 31 34 33 160
(42)
22 19 35 DNC
(42.00)
76
(42)
236
30 1855
Blowme (DPSS)
Adam Walsh
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
33 32 32 31 170
(42)
31 18 27 23 68
(31)
238
31 1980
One Rose (Dobroyd AC)
Samantha Rose
32 34 22 32 37 32 152
(37)
32 34 31 25 88
(34)
240
32 2484
RAAF Sailing 2 (ADFSA)
John Force
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
34 31 37 31 175
(42)
36 27 14 26 67
(36)
242
33 2841
Woooo Hoooo!! (GRSC)
Mark Kelly
DNS
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
36 34 196
(42)
29 30 34 24 83
(34)
279
34 782
Banjo Kazooie (GBYC)
Ryan Kelly
34 DNF
(42.00)
37 38 40 38 187
(42)
34 32 36 30 96
(36)
283
35 2134
Beebop (Darwin SC)
Christine Knight
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
36 37 38 36 189
(42)
35 35 32 29 96
(35)
285
36 2904
Crackerjack (Darwin SC)
Fiona McManus
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
38 40 38 37 195
(42)
33 33 33 28 94
(33)
289
37 926
Harmony (Beaumaris YC)
Andrew Ryan
33 35 39 39 40 37 183
(40)
38 37 38 DNF
(42.00)
113
(42)
296
38 2011
Spitfire (Woollahra SC)
Brett Andersen
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
38 39 39 39 197
(42)
37 36 37 31 104
(37)
301
39 2603
Stuff I.T. (GRSC)
Hans Baecker
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
34 37 35 35 183
(42)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
126
(42)
309
40 2471
Gremlin (GRSC)
Jerome Watts
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
210
(42)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
DNC
(42.00)
126
(42)
336




Mobile Website
Race No: 1
Race Comments:
Race Type: Qualifying

Division: Red
Start Time: Mon Jan 2, 2017 14:50:59

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 1 1.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 2 2.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 3 3.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 4 4.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 5 5.00
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 6 6.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 7 7.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC 8 8.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 9 9.00
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 10 10.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 11 11.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 12 12.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 13 13.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 14 14.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 15 15.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 16 16.00
2914 Lizard David Hart SPASC 17 17.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 18 18.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 19 19.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 20 20.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 21 21.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 22 22.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 23 23.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 24 24.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 25 25.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 26 26.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 27 27.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 28 28.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 29 29.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 30 30.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 31 31.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 32 32.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 33 33.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 34 34.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC DNF 42.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC DNC 42.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA DNF 42.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA DNC 42.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC DNS 42.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC DNC 42.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC DNC 42.00


Division: Blue
Start Time: Mon Jan 2, 2017 14:58:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 1 1.00
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 2 2.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 3 3.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 4 4.00
2799 AA Team Aaron Linton 5 5.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 6 6.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 7 7.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 8 8.00
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 9 9.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 10 10.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 11 11.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 12 12.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 13 13.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 14 14.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 15 15.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 16 16.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 17 17.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 18 18.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 19 19.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 20 20.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 21 21.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 22 22.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 23 23.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 24 24.00
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 25 25.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 26 26.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 27 27.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 28 28.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 29 29.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 30 30.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 31 31.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 32 32.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 33 33.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC DNF 42.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC DNC 42.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS DNC 42.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC DNC 42.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC DNF 42.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC DNC 42.00


Mobile Website
Race No: 2
Race Comments:
Race Type: Qualifying

Division: Red
Start Time: Mon Jan 2, 2017 13:20:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 1 1.00
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 2 2.00
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 3 3.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 4 4.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 5 5.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 6 6.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 7 7.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 8 8.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 9 9.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC 10 10.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 11 11.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 12 12.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 13 13.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 14 14.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 15 15.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 16 16.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 17 17.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 18 18.00
2914 Lizard David Hart SPASC 19 19.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 20 20.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 21 21.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 22 22.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 23 23.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 24 24.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 25 25.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 26 26.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 27 27.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 28 28.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 29 29.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 30 30.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 31 31.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 32 32.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 33 33.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 34 34.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC DNC 42.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC DNC 42.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA DNC 42.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC DNF 42.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC DNF 42.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC DNC 42.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC DNC 42.00


Division: Blue
Start Time: Mon Jan 2, 2017 13:27:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 1 1.00
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 2 2.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 3 3.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 4 4.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 5 5.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 6 6.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 7 7.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 8 8.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 9 9.00
2799 AA Team Aaron Linton 10 10.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 11 11.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC 12 12.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 13 13.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 14 14.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 15 15.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 16 16.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 17 17.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 18 18.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 19 19.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 20 20.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 21 21.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 22 22.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 23 23.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 24 24.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 25 25.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 26 26.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 27 27.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 28 28.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 29 29.00
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 30 30.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 31 31.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 32 32.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 33 33.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 34 34.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 35 35.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS DNC 42.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC DNC 42.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC DNC 42.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC DNC 42.00


Mobile Website
Race No: 3
Race Comments:
Race Type: Qualifying

Division: Red
Start Time: Tue Jan 3, 2017 13:14:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 1 1.00
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 2 2.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 3 3.00
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 4 4.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 5 5.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 6 6.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 7 7.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 8 8.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 9 9.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 10 10.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 11 11.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 12 12.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 13 13.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 14 14.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 15 15.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 16 16.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 17 17.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 18 18.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 19 19.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC 20 20.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 21 21.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 22 22.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 23 23.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 24 24.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 25 25.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 26 26.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 27 27.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 28 28.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 29 29.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC 30 30.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 31 31.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 32 32.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS 33 33.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC 34 34.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 35 35.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 36 36.00
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 37 37.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC 38 38.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 39 39.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC DNF 42.00


Division: Blue
Start Time: Tue Jan 3, 2017 13:28:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 1 1.00
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 2 2.00
2799 AA Team Aaron Linton 3 3.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 4 4.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 5 5.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 6 6.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 7 7.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 8 8.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 9 9.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 10 10.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC 11 11.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 12 12.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 13 13.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 14 14.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 15 15.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 16 16.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 17 17.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 18 18.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 19 19.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 20 20.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 21 21.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 22 22.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 23 23.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 24 24.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 25 25.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 26 26.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 27 27.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 28 28.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 29 29.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 30 30.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 31 31.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 32 32.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 33 33.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA 34 34.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 35 35.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC 36 36.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 37 37.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC 38 38.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC DNC 42.00
2914 Lizard David Hart SPASC DSQ 42.00


Mobile Website
Race No: 4
Race Comments:
Race Type: Qualifying

Division: Red
Start Time: Tue Jan 3, 2017 14:20:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 1 1.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 2 2.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 3 3.00
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 4 4.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 5 5.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 6 6.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 7 7.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 8 8.00
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 9 9.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 10 10.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 11 11.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 12 12.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 13 13.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC 14 14.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 15 15.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 16 16.00
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 17 17.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 18 18.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 19 19.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 20 20.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 21 21.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 22 22.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 23 23.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 24 24.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 25 25.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC 26 26.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 27 27.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 28 28.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 29 29.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 30 30.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC 31 31.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS 32 32.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 33 33.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 34 34.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 35 35.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 36 36.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC 37 37.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 38 38.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 39 39.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC 40 40.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00


Division: Blue
Start Time: Tue Jan 3, 2017 15:27:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 1 1.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 2 2.00
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 3 3.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 4 4.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 5 5.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 6 6.00
2799 AA Team Aaron Linton 7 7.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 8 8.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 9 9.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 10 10.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 11 11.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC 12 12.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 13 13.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 14 14.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 15 15.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 16 16.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 17 17.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 18 18.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 19 19.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 20 20.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 21 21.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 22 22.00
2914 Lizard David Hart SPASC 23 23.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 24 24.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 25 25.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 26 26.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 27 27.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 28 28.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 29 29.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 30 30.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA 31 31.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 32 32.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 33 33.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 34 34.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 35 35.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 36 36.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC 37 37.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 38 38.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC 39 39.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC DNC 42.00


Mobile Website
Race No: 5
Race Comments:
Race Type: Qualifying

Division: Red
Start Time: Wed Jan 4, 2017 13:05:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 1 1.00
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 2 2.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 3 3.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 4 4.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 5 5.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 6 6.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 7 7.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 8 8.00
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 9 9.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 10 10.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 11 11.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 12 12.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 13 13.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 14 14.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 15 15.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 16 16.00
2914 Lizard David Hart SPASC 17 17.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 18 18.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 19 19.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 20 20.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC 21 21.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 22 22.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 23 23.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 24 24.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 25 25.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 26 26.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 27 27.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 28 28.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 29 29.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 30 30.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 31 31.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS 32 32.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 33 33.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 34 34.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC 35 35.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC 36 36.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 37 37.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC 38 38.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 39 39.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 40 40.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00


Division: Blue
Start Time: Wed Jan 4, 2017 13:13:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 1 1.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC 2 2.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 3 3.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 4 4.00
2799 AA Team Aaron Linton 5 5.00
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 6 6.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 7 7.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 8 8.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 9 9.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 10 10.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 11 11.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 12 12.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 13 13.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 14 14.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 15 15.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 16 16.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 17 17.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 18 18.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 19 19.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 20 20.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC 21 21.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 22 22.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 23 23.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 24 24.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 25 25.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 26 26.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 27 27.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 28 28.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 29 29.00
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 30 30.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 31 31.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 32 32.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 33 33.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC 34 34.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 35 35.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 36 36.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA 37 37.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC 38 38.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC 39 39.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 40 40.00


Mobile Website
Race No: 6
Race Comments:
Race Type: Qualifying

Division: Red
Start Time: Wed Jan 4, 2017 14:25:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 1 1.00
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 2 2.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 3 3.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 4 4.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 5 5.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 6 6.00
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 7 7.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 8 8.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 9 9.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 10 10.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 11 11.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 12 12.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 13 13.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 14 14.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 15 15.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 16 16.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 17 17.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 18 18.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 19 19.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 20 20.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 21 21.00
2914 Lizard David Hart SPASC 22 22.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 23 23.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 24 24.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 25 25.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 26 26.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 27 27.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 28 28.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 29 29.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 30 30.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS 31 31.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 32 32.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 33 33.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC 34 34.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC 35 35.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC 36 36.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 37 37.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC OCS 42.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC OCS 42.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC OCS 42.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00


Division: Blue
Start Time: Wed Jan 4, 2017 14:40:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 1 1.00
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 2 2.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 3 3.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 4 4.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 5 5.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 6 6.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 7 7.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 8 8.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 9 9.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 10 10.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 11 11.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 12 12.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 13 13.00
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 14 14.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 15 15.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 16 16.00
2799 AA Team Aaron Linton 17 17.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 18 18.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 19 19.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 20 20.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 21 21.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 22 22.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 23 23.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 24 24.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 25 25.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 26 26.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 27 27.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 28 28.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 29 29.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 30 30.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA 31 31.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 32 32.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC 33 33.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC 34 34.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 35 35.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 36 36.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC 37 37.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 38 38.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC 39 39.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC DNF 42.00


Mobile Website
Race No: 7
Race Comments:
Race Type: Final

Division: Gold
Start Time: Fri Jan 6, 2017 13:05:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 1 1.00
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 2 2.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 3 3.00
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 4 4.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC 5 5.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 6 6.00
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 7 7.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 8 8.00
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 9 9.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 10 10.00
2799 AA Team Aaron Linton 11 11.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 12 12.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 13 13.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 14 14.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 15 15.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 16 16.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 17 17.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 18 18.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC 19 19.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 20 20.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 21 21.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 22 22.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 23 23.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 24 24.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 25 25.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 26 26.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 27 27.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 28 28.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 29 29.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 30 30.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 31 31.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 32 32.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 33 33.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 34 34.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 35 35.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 36 36.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 37 37.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 38 38.00
2914 Lizard David Hart SPASC 39 39.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 40 40.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 41 41.00


Division: Silver
Start Time: Fri Jan 6, 2017 13:11:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 1 1.00
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 2 2.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 3 3.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 4 4.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 5 5.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 6 6.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 7 7.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 8 8.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 9 9.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 10 10.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 11 11.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 12 12.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 13 13.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 14 14.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 15 15.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 16 16.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 17 17.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 18 18.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 19 19.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 20 20.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC 21 21.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC 22 22.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 23 23.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 24 24.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 25 25.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 26 26.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 27 27.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 28 28.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC 29 29.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 30 30.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS 31 31.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 32 32.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC 33 33.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 34 34.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC 35 35.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA 36 36.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC 37 37.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 38 38.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC DNC 42.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00


Mobile Website
Race No: 8
Race Comments:
Race Type: Final

Division: Gold
Start Time: Fri Jan 6, 2017 14:13:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 1 1.00
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 2 2.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 3 3.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 4 4.00
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 5 5.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 6 6.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 7 7.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 8 8.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 9 9.00
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 10 10.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 11 11.00
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 12 12.00
2799 AA Team Aaron Linton 13 13.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 14 14.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 15 15.00
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 16 16.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 17 17.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 18 18.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 19 19.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC 20 20.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 21 21.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 22 22.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 23 23.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 24 24.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 25 25.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 26 26.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 27 27.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 28 28.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 29 29.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 30 30.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 31 31.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC 32 32.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 33 33.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 34 34.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 35 35.00
2914 Lizard David Hart SPASC 36 36.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 37 37.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 38 38.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 39 39.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 40 40.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC DNF 42.00


Division: Silver
Start Time: Fri Jan 6, 2017 14:19:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 1 1.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 2 2.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 3 3.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 4 4.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 5 5.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 6 6.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 7 7.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 8 8.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC 9 9.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 10 10.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 11 11.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 12 12.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 13 13.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 14 14.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 15 15.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 16 16.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 17 17.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS 18 18.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC 19 19.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 20 20.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 21 21.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 22 22.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 23 23.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 24 24.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 25 25.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 26 26.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA 27 27.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 28 28.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 29 29.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC 30 30.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 31 31.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 32 32.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC 33 33.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 34 34.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC 35 35.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC 36 36.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 37 37.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC DNC 42.00
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA DNS 42.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00


Mobile Website
Race No: 9
Race Comments:
Race Type: Final

Division: Gold
Start Time: Fri Jan 6, 2017 15:18:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 1 1.00
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 2 2.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 3 3.00
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 4 4.00
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 5 5.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 6 6.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 7 7.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 8 8.00
2799 AA Team Aaron Linton 9 9.00
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 10 10.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 11 11.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 12 12.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 13 13.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 14 14.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 15 15.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC 16 16.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 17 17.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 18 18.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 19 19.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC 20 20.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 21 21.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 22 22.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 23 23.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 24 24.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 25 25.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 26 26.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC 27 27.00
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 28 28.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 29 29.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 30 30.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC 31 31.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 32 32.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 33 33.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC 34 34.00
2914 Lizard David Hart SPASC 35 35.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 36 36.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 37 37.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA 38 38.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 39 39.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 40 40.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC DSQ 42.00


Division: Silver
Start Time: Fri Jan 6, 2017 15:24:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 1 1.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 2 2.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 3 3.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 4 4.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 5 5.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 6 6.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 7 7.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 8 8.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 9 9.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC 10 10.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 11 11.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 12 12.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC 13 13.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA 14 14.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 15 15.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 16 16.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 17 17.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 18 18.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC 19 19.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 20 20.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 21 21.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 22 22.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC 23 23.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 24 24.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 25 25.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC 26 26.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS 27 27.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC 28 28.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 29 29.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 30 30.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 31 31.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC 32 32.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC 33 33.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC 34 34.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC 35 35.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 36 36.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC 37 37.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC 38 38.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC DNC 42.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00


Mobile Website
Race No: 10
Race Comments:
Race Type: Final

Division: Gold
Start Time: Sat Jan 7, 2017 11:06:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2858 Doppio Chris Dance Mordialloc SC 1 1.00
2898 Navy Sailing Rick Longbottom RANSA/CYC 2 2.00
2797 Mr Scraggles James Burman IYC 3 3.00
2871 Ridgididge Paul Ridgway Sandringham YC 4 4.00
2942 Positively Undecided Pete Ellis Sandringham YC 5 5.00
2950 Peregrine Michael Paynter McCrae YC 6 6.00
2848 Coollit Rob Douglass JBSC 7 7.00
2874 Ratz Gary Ratcliffe GRSC 8 8.00
2883 SMAC Heather Macfarlane BRTC 9 9.00
2857 Roll Your Own Craig McPhee CBBC 10 10.00
2714 Magic Pye Peter Wilson RMYC 11 11.00
2903 Vivace Bradley Stephens Balmoral SC 12 12.00
2799 AA Team Aaron Linton 13 13.00
2846 Whammy!! Conor Byrne Darwin SC 14 14.00
2892 A'Salt Kelsey Ormsby Tinaroo SC 15 15.00
2770 Trouble Michael Quirk RPEYC/RMYC 16 16.00
2 Helter Skelter David Elmslie Sandringham YC 17 17.00
2961 ARTWork Daryl Stone ADFSA 18 18.00
2941 Al Capitan Alistair Murray Sandringham YC 19 19.00
2953 Boogie Time! Ben Walker Balmoral SC 20 20.00
2830 Oogy Wawa Stuart Templeton Somerton YC 21 21.00
2945 Up2Us Chris Allen McCrae YC 22 22.00
2760 Maybe Alan Riley McCrae YC 23 23.00
2790 On Edge Chris Green RGYC 24 24.00
2911 Another Roady Peter Davies Balmoral SC 25 25.00
2868 Tallulah Jon Ward Somerton YC 26 26.00
2763 More Edge John Balass Balmoral SC 27 27.00
2114 Blew'n Bruce Hilleard GRSC 28 28.00
287 Blurred Lines Megan Ridgway Sandringham YC 29 29.00
2882 In The Groove Kym Flint Wallaroo SC 30 30.00
2577 One Too Many Georgia Llewellyn NLSC 31 31.00
2345 1 to get ready John Campbell DPSS 32 32.00
2813 LASS Martin Linsley Canberra YC / GRSC 33 33.00
2788 Windfix Ross Martin SBSC 34 34.00
2914 Lizard David Hart SPASC 35 35.00
2946 Summer Love Richard Mackinnon RPPYC 36 36.00
2229 RAAF Sailing Graham Baxendale ADFSA RDG 36.50
2888 Agamemnon Chris Parkinson SPASC 37 37.00
2852 Far Out Glenn Collings SBSC DNF 42.00
2913 FABULOUS HORNET Kym Widdows Somerton YC DNF 42.00
2929 Burrunan Andrew Sayle Gippsland Lakes YC OCS 42.00


Division: Silver
Start Time: Sat Jan 7, 2017 11:13:00

Sail No Boat Name
Skipper From Scr
Plc
Scr
Pts
2545 ARMY Sailing Ben Wolski ADFSA 1 1.00
2860 Unleashed Dean Dixon GBYC 2 2.00
2926 Chuckling Again Greg Heath MBSC 3 3.00
2919 A Day at the Races Neil Harrison Hillarys YC 4 4.00
2784 Hilarious David Taylor Sandringham YC/Hampton SC 5 5.00
1912 Cruz'n Mark Hooper GRSC 6 6.00
2818 Under Pressure Ken Waller GBYC 7 7.00
2927 Bang a Gong Lets Get it on Adrian Nicholson Somerton YC 8 8.00
2658 Crisp Anton Mann GBYC 9 9.00
2931 Sail A Vie Blaise Vinot Hampton SC 10 10.00
2952 Tasared Twice Gavin Brown Balmoral SC 11 11.00
2482 NAVY Sailing 2 Simon Brown ADFSA 12 12.00
2734 Something Cool Malcolm Handel Northbridge SC 13 13.00
2829 Boyz Light Up Alex Kostin Townsville SC 14 14.00
2899 Tequila Sunrise Rory Hinton Darwin SC 15 15.00
2812 Disco Volante Trevor Date MOFSC 16 16.00
2773 RasarSharp Ian Church Somerton YC 17 17.00
2939 Shenanigans Killian Sargent Balmoral SC 18 18.00
2907 Ruby Andrew Finney GRSC 19 19.00
2819 Fire Fly Derek Hadwen BSC 20 20.00
2769 The Antz Pantz Tony Creak RGYC 21 21.00
1878 Tranquil Shaws Cameron Shaw GRSC 22 22.00
1855 Blowme Adam Walsh DPSS 23 23.00
2841 Woooo Hoooo!! Mark Kelly GRSC 24 24.00
1980 One Rose Samantha Rose Dobroyd AC 25 25.00
2484 RAAF Sailing 2 John Force ADFSA 26 26.00
1771 Killer Tomato David Eastwood Woollahra SC 27 27.00
2904 Crackerjack Fiona McManus Darwin SC 28 28.00
2134 Beebop Christine Knight Darwin SC 29 29.00
782 Banjo Kazooie Ryan Kelly GBYC 30 30.00
2011 Spitfire Brett Andersen Woollahra SC 31 31.00
761 Madman Sean Mullin Dobroyd AC OCS 42.00
2789 IceCube Ian Scholes Sandringham YC DNC 42.00
2853 2SheepStations Bernie Streater GRSC DNC 42.00
2887 Elegantly Wasted Neil Forster GBYC DNF 42.00
2665 Decadence Pat Quinlan Avalon SC DNF 42.00
926 Harmony Andrew Ryan Beaumaris YC DNF 42.00
2471 Gremlin Jerome Watts GRSC DNC 42.00
2947 Prime Suspect Anton Lynar Dobroyd AC OCS 42.00
2603 Stuff I.T. Hans Baecker GRSC DNC 42.00


Mobile Website

© ScoreIT Version 2.0, 2012 | Login